Обмеження щодо в’їзду в Україну у зв"язку з COVID-19 (вересень 2020 р.). Опубліковано: 31 серпня 2020, 19:20

Знімок екрана 2020-08-31 о 18.15.22.png

27 серпня 2020 року український уряд ввів тимчасову заборону на в'їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства. Така заборона діятиме протягом одного місяця (з 00:00 28 серпня 2020 року до 00:00 28 вересня 2020 року) [1].

Як виняток із вищезазначеного, дозволяється в'їзд наступним категоріям іноземних громадян, якщо вони:
1) є одним із подружжя, батьками або дітьми громадянина України,
2) подорожують територією України транзитом і мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох днів,
3) прибувають в Україну з метою навчання,
4) постійно або тимчасово проживають на території України та 

мають дозвіл на постійне проживання або дозвіл на тимчасове проживання,

5) мають дозвіл на роботу, виданий для іноземців та осіб без громадянства,

6) є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств, та інші категорії. 

Всі вищезазначені категорії мають право в"їзду в Україну за умови пред"явлення проїзного документу та полісу (сертифікату, договору про страхування) страхування, виданого / укладеного зі страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво в Україні або договірні відносини зі страховою компанією - партнером в Україні (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні (категорію "4)", згадану в даній статті - звільнено від обов"язку надання полісу страхування).

Особлива увага відводиться категорії "6)" - технічні спеціалісти, - останні мають право в"їзду в Україну за умови пред"явлення запрошення від української компанії на співбесіду, дійсної пропозиції роботи, трудового договору або будь-якого іншого відповідного документу. Закон не передбачає жодних вимог до таких документів: це може бути проста роздрукована копія таких (оригінал документу або нотаріальне засвідчення копії - не потрібні).

У нашій практиці вже є випадки, коли іноземні технічні спеціалісти прибули в Україну з офіційними листами-запрошення на проходження співбесіди в Україні; всі вони підтвердили, що прикордонна перевірка пройшла без будь-яких складнощів і в"їзд було дозволено. 

Якщо у Вас виникнуть запитання щодо в’їзду в Україну або легалізації Вашого перебування - будь ласка, звертайтесь до нас (електронна пошта: o.dyka@esperioservices.com, телефон: + 38 096 698 4348).

_________
[1] Джерело: Постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2020 р. № 757 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою затверджуються «Зміни до актів Кабінету Міністрів України ”(доступно тут, лише українською мовою).